top of page

ÖRÖMTELISÉG ÉS
ÖRÖMTELI LÁTÁSMÓD

Mindannyian az örömteliek szeretnénk lenni. Az örömteliség nem 'véletlenül' jelenik meg és sokkal kevésbé függ a külsőleg befolyásoló tényezőktől mint az páran gondoljuk. Az örömteliség a mindennapokban tapasztalt általános örömteli látásmódunkon alapszik. Ennek mértékétől függ a spontán módon kibontakozó örömteliségünk, a múlt és a jövő megítélése, az optimizmus, egészségünk, valamint számos kvalitásunk kibontakozása. Jó hír számunkra, hogy lehetséges ezen pozitív, örömteli mentális hozzáállást és rugalmasságot tréningelni, fejleszteni magunkban. Ez kihat mentális, szociális és fiziológiai egészségünk minden aspektusára, így egész életünkre is egyben.

Az örömteliség három területe

 

Az örömteliség három területe a következő:

 

  • mentális és pszichológiai látásmód az örömteliséget illetően

  • szociális és interperszonális kapcsolataink során megjelenő együttérző örömteliség

  • a tetteinkkel fizikai és fiziológiai szinten előidézett örömteliség

Az örömteliség három dimenziója

 

Örömteliekké válhatunk a következő dimenziókkal kapcsolatban:

  • multtal kapcsolatban: örömtelinek és megelégedettnek lenni az edigi életünkkel (élet-elégedettség, vagy megelégedettség), vagy az adott napunkkal kapcsolatban; ezt értékelt örömteliségnek nevezzük

  • jelennel kapcsolatban: amikor a tudatosságunk egyedül és kifejezetten a jelen pillanat tapasztalatával van elfoglalva és nem elmélkedik a múltról vagy a jövőről, a valóságot megítélés nélkül tapasztaljuk úgy ahogy az van; ezt tapasztalt örömteliségnek nevezzük

  • jövővel kapcsolatban: a figyelmünket a jövővel kapcsolatos elképzeléseinkre fordítjuk; amennyiben az optimizmus vitorláját húzzuk fel, azt elvárt örömteliségnek nevezzük

 

Örömteli tudatosság

A mindennapokban tapasztalt általános örömteli látásmódunk, az örömteliség iránti tuati beállítottságunk nagy mértékben meghatározza, hogy milyen gyakran tapasztalunk örömteli perceket életünk során.

 

A Happiness Consulting első sorban az örömteli látásmódot és annak elemeit fejleszti. Ezek, az élethez való viszonyulásunk és értékrendünk, a körülöttünk levő komplex rendszer kezelésének képessége, a testünk 'szavának' felismerése, a rendszerrel való megelégedettségün, belső indíttatású elkötelezett aktív részvételünk a világ dolgaiban, ennek egészséges fenntarthatósága mentálisé és fizikai jólétet szolgáló elemek alkalmazásával, valamint annak képessége, hogy örömteliek legyünk az adott pillanatban.

 

 

Az általános hangulatunk örömteliség felé mozdítása érdekében, a legminőségibb alapanyagokat – többek között az örömteliség tudományát a pozitív pszichológiát, valamint annak a kiégésből való felépülést elősegítő elemeit – jól tesztelt, díjnyertes recept alapján dolgozzuk fel. Mindezt, a mukahelyünkön és a mindennapi privát életünkben is felhasználható módon teszük. Egy csodálatosan egyszerű és hatékony rendszerbe foglaltuk, mely magába foglal filozófiai elemeket, szocio-kulturális kutatásokat, az agytudomány vívmányait, viselkedés-tudományi kutatásokat, epigenetikát annak érdekében, hogy szisztematikusan és mérhető módon növeljük a munkahelyi és mindennapi örömteliségünk mértékét.

Mindannyian különböző értékrenddel rendelkezünk. Ez az, amit magunkkal hozuk családukból, kultúrkörünkből, mely alapjaiban határozza meg a világhoz, az élethez és a munkához való hozzáállásunkat.

A 'Spirál dinamika' harmincéves nemzetközi kutatására, az európai értékekre és a szekuláris emberi értékekre alapozva felmérhetjük, hogy egy adott társadalom, szervezet, csoport, vagy egyén milyen értékrenddel rendelkezik, valamint, hogy milyen módon illeszkedik vagy nem illeszkedik azon közeghez, melyben tartózkodik, vagy melybe be kíván kerülni.

 

Az emberek akkor a leghatékonyabbak, amikor meg tudják élni erejüket, élvezik munkájukat és amikor tudják, hogy hogyan kezeljék érzelmeiket és változó hangulataikat. Egy haragos, vagy folyamatos stressz alatt levő ember nemcsak 'furcsán' néz ki és ügyetlen szavakat ejt, hanem a kortizoltermelés megnövekedése számos fiziológiai hatáson keresztül nagy mértékben csökkenti figyelmét, emlékező képességét és hosszú távú hatékonyságát.

 

A szervezeteknek számára az a leghasznosabb amennyiben egy optimális szervezeti kultúrát hoznak létre, mely emeli a munkahelyi megelégedettséget és a munkában való aktív részvételt, az elkötelezettséget. Ezek, a siker és a jelentősen megnövelt profitabilitás kulcs-tényezői. A megelégedettség (ang. job satisfaction) javarészt az egyéni elvárások szintjétől függ. A tehetségek bevonzása ÉS legalább három éven keresztül tartó megtartása érdekében emelnünk kell a megelégedettségi szintjüket, motiválnunk kell őket annak érdekében, hogy aktívan részt vegyenek a vállalati életben (ang. employee engagement), ezen elkötelezettégüket egészséges fenn tudják tartani (ang. employee well-being) és fejlesztenünk kell képességüket, mely lehetővé teszi, hogy örömtelivé váljanak ott, ahol vannak.

 

Jó hír a szervezetek számára – akár versenyszféra-beliek, akár államiak -, hogy a megelégedettség, az aktív részvétel (beleértve a belső motiváció alapú elkötelezettséget), az egészséges jóléti elemek által fenntartható teljesítmény, valamint az örömteliség gyakorisága mind az örömteli tudati beállítottságon múlnak. A szevezetetek – akár mikro vagy makro szintűek –, munkatársaik örömteli látásmódjának fejlesztésével nagy mértékben növelni tudják a szervezeten belüli hatékonyságot. Ezt egyedülálló módon segíti a Happiness Consulting Örömteli Tudatosság Fejlesztési Programja, mely az emberi fejlődés és örömteli beállítottság mindhárom szintjét – mentális és pszichológiai, szociális és interperszonális, valamint fizikai és fiziológiai szintjeit – is fejleszti.

 

Az örömteliség fejlesztése önmagunkban segít bennünket pozitívabb és hatékonyabb emberekké válni. A pozitív és hatékony embereket mindenki kedveli.

Hívjon minket még ma

HU +36 1 40 888 60

  • Facebook App Icon
  • Facebook - Grey Circle
  • Facebook - White Circle

© 2015 by Happiness Consulting International SARL

Mi támogatjuk, használjuk és
ajánljuk a biztonságos
nyílt forráskódú szoftvereket.

bottom of page